онлайн казино Украины

Собакам будки будували, будували, та не видобудували, або Апетити Куца

Собакам будки будували, будували, та не видобудували, або Апетити КуцаДобудова пункту утримання тварин та ремонт дамби на Стрижні – які зміни планують до екопрограми міста Чернігова?

Про це розповідає у блозі Дарина Сиропара – депутат Новозаводської районної у м. Чернігові ради.
15 лютого на виконком Чернігівської міськради вноситься питання про зміну Програми з поліпшення екологічного стану міста Чернігова на 2016-2017 роки.
14 лютого відбулась зустріч начальника Управління ЖКГ Куца Я.В. з екологами та громадськістю, які мали б "погодити" проект змін до екопрогорами.
Такі зміни пропонує розробник програми – Управління ЖКГ:
1. Збільшення фінансування будівництва пункту тимчасового утримання тварин на 2,3 млн. грн.
Роман Старіков (начальник КП "Зеленбуд" Чернігівської міської ради, якому буде підпорядковуватися пункт) доповів, що при вивченні ним кошторисного проекту, за яким будується пункт, побачив багато суттєвих недоліків. Він з’їздив до Львову, де вже є аналогічний пункт, в якому крім утримання тварин є ще ветклініка, готель для домашніх тварин та можливість зробити аналізи тваринам. На основі отриманого досвіду Старіков запропонував проектувальникам внести зміни до кошторисного проекту. Після цього вже добудувати пункт.
Зміни торкаються облаштування опалювальної приймальні для тварин (де вони будуть на карантині 4 дні після відлову), облаштуванню післяопераційного ізолятору. В кожній із цих зон буде 24 окремі вольєри для тварин. Самі вольєри будуть з нержавіючої сталі з подавачами їжі. Кількість операції, що може здійснюватись за день, збільшиться до 6. Кількість тварин, що може бути одночасно розміщена в пункті, не зміниться і становитиме 183.
Також зміни торкнуться виду опалення пункту – замість електричного котла буде більш економічний та незалежний від енергоносіїв твердопаливний.
Змінений кошторисний проект практично готовий, сума змін відома – 2,3 млн. грн. (тепер вся сума за будівництво пункту складає 6,5 млн. грн.). Орієнтовний термін закінчення будівництва – півроку.
Члени робочої групи погодили цей пункт змін екопрограми.
2. Розроблення режиму експлуатації річки Стрижень за 110 тис. грн.
Важливий документ, який би регламентував роботу дамб Стрижня, при якій зберігався б необхідний гідрологічний та екологічний стан річки.
Члени робочої групи погодили цей пункт змін екопрограми.
3. Збільшення суми за реконструкцію гідротехнічної споруди на р. Стрижень по вул. Героїв Чорнобиля на 3,3 млн. грн.
Це питання було найбільш дискусійним. За його просування активно виступали тільки сам начальник УЖКГ Куц Я.В. та депутат Чернігівської міської ради Черненок М.П., який пролобіював реконструкцію гідроспоруди по вул. Єськова в 2016 році за кошти екопрограми (в тому районі він проводить будівництво багатоповерхівок).
Всі інші присутні члени робочої групи виступали проти затвердження збільшення фінансування на найближчому виконкомі, а й навіть взагалі проти реконструкції гідроспоруди (дамби) в цьому році.
Аргументи, які наводились:
1. Поки не розроблений режиму експлуатації річки Стрижень, недоцільно змінювати проект і реконструювати дамбу, адже може виявитись, що реконструкція не потрібна або потрібно буде проводити інші роботи з дамбою, аніж ті, що вказані в проекті зараз.
2. Не розроблені зміни до кошторисного проекту реконструкції гідроспоруди і сума збільшення робіт на 3,3 млн. грн. – це поки що тільки усне повідомлення проектувальника, не підкріплене жодними офіційними розрахунками.
3. Згідно техніко-економічного обґрунтуванню «Поліпшення екологічного стану річки Стрижень в м. Чернігові» для поліпшення цього екологічного стану передбачається наступна послідовність робіт:
- розвиток мережі зливової каналізації для відведення дощових вод;
- будівництво очисних споруд дощових вод;
- упорядкування русла р. Стрижень за межами затоплених водосховищами ділянок;
- встановлення водоохоронних зон та прибережних захисних смуг вздовж річки та водосховищ;
- реконструкція водоскидів на трьох водосховищах та проведення меліоративних робіт по ложу водосховищ;
- поновлення роботи насосної станції та трубопроводу для подачі води із р.Десна в р.Стрижень вище забрудненої території міста.
Отже, необхідно на початку виконати перші пункти, а вже потім доходити до реконструкції водоскидів. Тим паче, що один із них вже реконструйований, а жодної очисної споруди дощових вод за кошти екофонду ще не збудовані, хоча вони грають важливішу роль в покращенні екологічного стану річки Стрижень.
Думка більшості членів робочої групи –
зняти цей пункт з проекту зміни екопрограми.
Також на зустрічі було наголошено на необхідності оприлюднення:
1. Звіту щодо виконання Програми з поліпшення екологічного стану міста Чернігова на 2016-2017 роки за 2016 рік;
2. Розробленого проекту будівництва міні очисної споруди дощових вод в районі Чорториївського яру;
3. Розробленої концепції по озелененню міста Чернігова.

Похожие публикации


Наверх