онлайн казино Украины

Чернігівська міськрада найбільш жіночна в Україні

Чернігівська міськрада найбільш жіночна в УкраїніСьогодні, 17 серпня, у Чернігівській міській раді відбулася прес-конференція з нагоди старту проекту «Підсилення новообраних жінок-депутаток міського, районного та обласного рівня Хмельницької, Чернігівської та Миколаївської області шляхом проведення просвітницької кампанії та обміну досвідом».
Як повідомила представник ГО «Асоціація демократичного розвитку» Анна Ніколенко-Баєва, основна мета проекту – забезпечити рівні права та можливості для жінок і чоловіків у політичній сфері, де представництво жінок ще досить низьке та закріпити квоту, як необхідний тимчасовий захід. Проект передбачає низку тренінгів для жінок-депутаток місцевих рад різних рівнів трьох областей, а також обмін делегаціями.
«Вважаємо, що знання і навички, отримані впродовж навчання, допоможуть учасницям якісно та фахово здійснювати свою депутатську діяльність, отримати додаткову інформацію з питань парцитипаторного і гендерного бюджетування, комунікаційних стратегій, формування позитивного іміджу, кращих практик місцевих рад тощо», – підкреслила Анна Ніколенко-Баєва. Громадська діячка додала, що в якості учасниць проекту вони планують залучити новообраних депутаток місцевих рад, водночас будуть раді бачити жінок, які вже мають досвід депутатської діяльності та готові ділитися ним з іншими (усі охочі депутатки з Чернігівщини можуть подати заявку на участь у проекті до 31 серпня).
Також Анна Ніколенко-Баєва під час прес-конференції зазначила, що впровадження 30% квоти на місцевих виборах 2015 року дозволило пройти у ради різного рівня значній кількості жінок. Серед них – досить значний відсоток новообраних жінок-депутаток, які для ефективного здійснення своїх депутатських обов'язків потребують навчально-просвітницької допомоги. «Хочу наголосити, що моніторинг виборів до місцевих рад продемонстрував – до Чернігівської міської ради обрано найбільшу кількість жінок-депутаток, порівняно з іншими міськими радами обласних центрів (33,3%). Це найкращий показник в Україні», - поінформувала громадська діячка. До речі, у Чернігівській обласній раді рівень представництва жінок становить 18,8%.
Заступник міського голови – керуючий справами виконкому Чернігівської міськради Сергій Фесенко розповів про підтримку міською владою цього проекту. Він уточнив, що до Чернігівської міської ради восени 2015 року обрано 12 жінок із 42 депутатів. На сьогодні одна з них є головою постійної комісії, дві заступниками голів постійних депутатських комісій і троє – секретарями. Щодо професійного представництва, то по троє жінок-депутаток представляють медичну сферу і підприємницьку діяльність, п’ятеро – освітню галузь, одна – юриспруденцію. У віковій структурі п’ятеро депутаток мають вік 30-40 років, троє – 40-50 років, четверо жінок – понад 50 років. Найбільшу кількість жінок у Чернігівській міськраді, порівняно з іншими містами, заступник міського голови пояснив активністю чернігівських жінок, які є успішними у різних сферах діяльності та не залишаються осторонь вирішення нагальних міських проблем.
Крім того, Сергій Фесенко зауважив, що у структурних підрозділах міської ради серед 275 посадових осіб місцевого самоврядування 215 є жінками.

Добавлено: 18-08-2016, 10:13
0
0

Похожие публикации


Наверх