Сьогодні - початок Різдвяного посту

Сьогодні - початок Різдвяного посту28 листопада (15 листопада за старим стилем) у православних та греко-католиків розпочинається Різдвяний піст.

Його ще називають Пилипів (у народі – Пилипівка), бо він починається на наступний день після святкування пам’яті святого апостола Пилипа.

Різдвяний піст триватиме до 6 січня включно. Загалом 40 днів.

У цей час християни обмежують себе в їжі, а також намагаються уникати в своєму житті того, що віддаляє людину від Бога, для того, щоб духовно приготуватися до зустрічі великого свята Різдва Христового.

Протягом посту віруючим забороняється вживати продукти тваринного походження - м’ясо, молоко, яйця та вироби, що їх містять. Різдвяний піст відноситься до не суворих постів, а тому під час нього може вживатися риба та олія.

Дещо послабити піст можуть хворі, люди похилого віку та ті, що фізично працюють, а також перебувають у дорозі. Також від посту звільняються вагітні жінки, малі діти.

Під час Різдвяного посту заборонено вінчання. Щодо інших треб, наприклад, хрещення, - то вони проводяться незалежно від посту.шаблоны для dle 11.2

Добавлено: 28-11-2012, 11:08
0
0

Похожие публикации


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Наверх