Узбецьким Daewoo знову відкрили дорогу в Україну

В Україні скасовано квоти на імпорт автомобілів з Узбекистану, введені в жовтні 2011 року.

Про це повідомила українська міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі.

Рішення ухвалене 23 січня 2012 і набуває чинності сьогодні.

Відмова від обмежувальних заходів пов'язана з врегулюванням в Узбекистані питань реалізації українських автомобілів.

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі України 30 червня 2011 року на черговому засіданні встановила, що Узбекистан ввів різні ставки акцизного збору для автомобілів походженням з Республіки Узбекистан, Російської Федерації та з третіх країн, у тому числі України. При середній вартості легкового автомобіля на рівні $6,696 тис. розмір акцизного збору для України становитиме 69,9% митної вартості, для Росії - 5% митної вартості, для Республіки Узбекистан - 29%.

Таким чином, розмір акцизного збору при імпорті автомобілів з України майже в 14 разів перевищує суму акцизного збору з російських автомобілів та в 2,4 рази перевищує суму акцизного збору з легкових автомобілів, вироблених в Узбекистані, що суперечить угоді про вільну торгівлю між двома країнами від 29 грудня 1994. Комісія рекомендувала Кабінету міністрів України вжити відповідні заходи у вигляді встановлення квот на імпорт автомобілів з Узбекистану.

Комісія доручила МЗС країни звернутися у відповідні компетентні органи Республіки Узбекистан з пропозицією про розгляд та врегулювання спірної ситуації.

Крім того, за зверненням Асоціації українських автомобілевиробників "Укравтопром" було вирішено провести спеціальне розслідування з питання імпорту легкових автомобілів незалежно від країни походження та експорту. За підсумками розслідування Україна до 31 липня 2014 ввела імпортну квоту у кількості 3 одиниці на рік на автомобілі з робочим об'ємом циліндрів до 2,2 тис. куб. см з Узбекистану.

Зазначимо, що в Україну з Узбекистану імпортують автомобілі Daewoo Matiz і Daewoo Nexia.


Источник: http://gazeta.ua
шаблоны для dle 11.2

Добавлено: 27-01-2012, 12:15
0
0

Похожие публикации


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Наверх