Веб студия Паутинка Черниговский информационно развлекательный портал

РАЗДЕЛЫ


ПАРТНЕРЫиграть онлайн бесплатно


Украинская Сеть обмена трафиком

АВТОРИЗАЦИЯ

Имя пользователя:

Пароль:


Курс доллара Курс евро Курс рубля


Баннер

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«    Февраль 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728 

Популярные теги

Требуется для просмотраFlash Player 9 или выше.

  Категория: Основные новости Чернигова   Автор: Joker   
Програма розвитку – «віртуальна», бюджет – з прихованим дефіцитомУхвалення змін до бюджету Чернігівщини на 2016 рік, нових програм розвитку (підтримки) та низки звернень – такий підсумок роботи третьої сесії обласної ради, що відбулася 27 січня.
На медицину - більше, на освіту – менше.

Зміни до обласного кошторису прийняли швидко, за півгодини.
Презентуючи їх, директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Валерій Дудко головною метою назвав приведення обсягів міжбюджетних трансфертів з державного бюджету до обласного у відповідність із Законом України „Про Державний бюджет України на 2016 рік”. Потреба в цьому виникла через зміни у податковому законодавстві (зменшення єдиного соціального внеску).

У порівнянні з показниками обласного бюджету, затвердженими місяць тому, тепер доходи (загальний і спеціальний фонди) зменшуються загалом на 69 988,9 тис. грн, у тому числі обсяг трансфертів обласному бюджету зменшено на 113 338,7 тис. грн, а обсяг власних доходів збільшено на 43 349,8 тис..
Цікаво, що на медицину грошей дадуть більше, а на освіту - менше. Сума медичної субвенції з держбюджету збільшена на 30 153,7 тис. грн (+6,1%), на придбання медикаментів і виробів медичного призначення для забезпечення швидкої медичної допомоги - на 833,8 тис. грн (+21,8%). Сума освітньої субвенції зменшена на 14 306,2 тис. грн (-9,4%), що пов’язано із зменшенням єдиного соціального внеску на зарплату з 36,3% до 22,0%.

«Ми депутати чи статисти?»
Як і прогнозувалося, субвенцію з державного кошторису на підготовку робітничих кадрів (116 436,5 тис. грн), скасовано. «У 2016 році заклади профтехосвіти утримуватимуться за рахунок власних доходів місцевих бюджетів (8 – з обласного бюджету, 10 – з бюджетів міст Чернігова, Ніжина та Прилук)», - констатував В. Дудко.
Його слова викликали жваве обговорення серед депутатського загалу. Лунали заклики суттєво скоротити мережу ПТУ. Представник фракції РПЛ Дмитро Блауш пропонував відкласти розгляд питання. «Ці зміни – нова редакція бюджету, - звернув увагу колег він. – Ми депутати чи статисти? Не було навіть порівняльної таблиці. Нас просто «розводять»! Недоцільно і неправильно сьогодні приймати ці зміни».
В. Дудко погодився: прихований дефіцит є, на зарплату бюджетникам грошей недостатньо, але так було і торік, коли додаткових трансфертів таки дочекалися, аби звести кінці з кінцями. Голова обласної ради Ігор Вдовенко «заспокоїв» - ПТУ ніколи не фінансували навіть на 70 %.
Зрештою, обранці народу змирилися і підтримали запропоновані зміни: за – 44, проти – 7, утрималися – 2.

Програма із «завищеними завданнями»
Під час сесії була також ухвалено Програму економічного і соціального розвитку Чернігівської області на 2016 рік. Головною метою розвитку області цьогоріч визначено: покращення життєвого рівня населення регіону на основі стабілізації економіки через інвестиції в розвиток промислового та агровиробництва тощо. Багато гарних слів і посилань на серйозні стратегічні документи.

Проте, у тих небагатьох журналістів, які докладно ознайомилися з проектом, склалося враження, що Програма геть «віртуальна». Приміром, валовий регіональний продукт, за сценарієм 1, прогнозується на рівні 100,5 %. Згідно до сценарію 2, на нас чекає економічне зростання і збільшення ВРП на 1,5 %.
І. Вдовенко з медійниками не погодився. «Програма – це дієвий документ, - переконаний він. – Існує перелік і першочергові об’єкти у ньому, які будуть визначатися органами місцевої влади, самоврядування і громадськістю. На прикладі об’єднаних громад вже простежується тенденція розумних підходів до визначення об’єктів, які необхідні людям. Тому я б не назвав Програму віртуальною. Можливо, у ній завищено завдання, але їх треба ставити, аби досягати».
Досить одностайно (47 голосів «за», 0 – «проти», 1 – утримався) ухвалили не менш важливий документ з промовистою назвою «Програма розвитку інвестиційної, зовнішньоекономічної та виставково-ярмаркової діяльності Чернігівської області на 2016-2020 роки «Чернігівщина – конкурентоспроможний регіон».
Нею визначені проблеми у 5 основних напрямках підвищення конкурентоспроможності Чернігівщини, окреслено мету та завдання для місцевої влади. Також розроблена система заходів, що забезпечить системний підхід до регіонального управління зазначеними сферами. З обласного бюджету на реалізацію Програми мають виділити 7000,0 тис. грн.
Під час пленарного засідання було ухвалено інші програми, звернення та депутатські запити.

   28-01-2016, 09:38   Просмотров:     Комментариев:  0

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Каталог ссылок
Каталог ссылок
Предупреждение! Информация, расположенная на данном сервере, предназначена исключительно для частного использования в образовательных целях и не может быть загружена/перенесена на другой компьютер. Ни владелец сайта, ни хостинг-провайдер, ни любые другие физические или юридические лица не могут нести никакой отвественности за любое использование материалов данного сайта. Входя на сайт, Вы, как пользователь, тем самым подтверждаете полное и безоговорочное согласие со всеми условиями использования. Авторы проекта относятся особо негативно к нелегальному использованию информации, полученной на сайте.