Веб студия Паутинка Черниговский информационно развлекательный портал

РАЗДЕЛЫиграть онлайн бесплатно


Украинская Сеть обмена трафиком

АВТОРИЗАЦИЯ

Имя пользователя:

Пароль:


Курс доллара Курс евро Курс рубля


Баннер

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«    Январь 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Популярные теги

Требуется для просмотраFlash Player 9 или выше.

  Категория: Технологии   Автор: vadimklose   
Як утеплити багатоквартирний будинок? Польський досвід– Пане Рейт, що потрібно зробити поляку, якщо він хоче провести утеплення своєї квартири?

– Це питання не торкається окремого поляка. Я живу в будиночку, який нараховує 100 сімей – тобто вирішувати, як краще поодинокій людині, це неможливо. Мусить бути системно розв’язане з тим же господарем того будинку.

Наприклад, у моєму будинку 100 сімей. 60 є власниками своїх квартир, а 40 (квартир) – належить місту. Та група людей має своє представництво, юридичну особу. Вона вибрала свою управу, у якій голос має місто. Вирішують питання загальні збори жителів, які укладають свій бюджет, який пропонує управа, а в рамках того бюджету планується утеплення будинку.

Так відбулося у мене 2 роки назад. Є банк, який за доручення держави дає можливість отримати кредит, який дозволяє засобами не тільки кредиту, але і грошей, які є в бюджеті будинку, планувати його утеплення. Ми вирішили, що від кожного метра вкладаємо якісь гроші на інвестування в будинок. Маючи в банку кредит на дуже низькому рівні процентування, маючи свою пайку, де кожний докладається, два роки тому назад комерційна фірма 4 місяці утеплювала будинок. Будинок 14 поверхів. Через 7 років ми будемо сплачувати кошти, кредит. Але якусь частину того кредиту держава нам дарує. За 7 років ми на 30% знизимо витрати на огрівання…

– Запитання від друзів нашої програми з Фейсбуку. Юрій Луканов говорить: «Коли люди хочуть відомвитися від централізованого опалення і ставлять у себе вдома обігрівальні пристрої автономні, то ЖЕКи й інші держконтори перешкоджають цьому. Бо вони монополісти і не хочуть втрачати свою монополію».

Подібне запитання надіслала на Фейсбук Ірина Магрицька з Луганська. Вона також вважає, що найкращий вихід – це встановлювати індивідуальне опалення – бо так ти знаєш, за що платиш гроші. А як із цим у Польщі?

– Я думаю що це помилкова філософія. Вона виникає в ситуації нерозв’язаних проблем. Проблеми які торкаються району, міста, будинків, на мою думку, треба взяти комплексно.

Це не питання, де є 100 сімей, щоб двоє з них мали своє огрівання. Інтересом адміністрації є те, щоб дати шанс усім функціонувати. Для того, щоб так було, потрібен ринок послуг. Ви сказали про ЖЕК і інші підприємства, я питаю: «Чи є ринок послуг тих основних моментів: тепла, води, сміття. І підприємства, з якими підписується договір власника будинку (не кожна окрема особа!). Управа того будинку підписує договір із підприємствами, розраховується, маючи свій бюджет, до якого поступають гроші від жителів, які знають – які кошти є і скільки мають передати на покриття тих зобов’язань фірмам.

Отже, Юрій Рейт із Варшави говорить, що рішення про те, як утеплити вашу квартиру потрібно, по-перше, вирішувати системно, цілим будинком. По-друге, потрібен ринок комунальних послуг. По-третє, допомагає державна програма.

Зв’язатися з Юрієм Рейтом і дізнатися більше про досвід утеплення будинків у Польщі, ви можете зазирнувши на його сторінку в інтернеті.

Чи були корисними такі поради польського експерта? Як їх можливо втілити в Україні? Дискусію на цю тему ми продовжимо на сайті Радіо Свобода і на нашій сторінці у мережі Фейсбук. Там же ви знайдете і фотографії утеплених будинків у Львові та Варшаві. Можливо, у вас є цікавий досвід розв’язання проблеми утеплення будинку? Поділіться ним.


Источник: http://www.radiosvoboda.org

   1-03-2012, 12:13   Просмотров:     Комментариев:  0

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Каталог ссылок
Каталог ссылок
Предупреждение! Информация, расположенная на данном сервере, предназначена исключительно для частного использования в образовательных целях и не может быть загружена/перенесена на другой компьютер. Ни владелец сайта, ни хостинг-провайдер, ни любые другие физические или юридические лица не могут нести никакой отвественности за любое использование материалов данного сайта. Входя на сайт, Вы, как пользователь, тем самым подтверждаете полное и безоговорочное согласие со всеми условиями использования. Авторы проекта относятся особо негативно к нелегальному использованию информации, полученной на сайте.