Веб студия Паутинка Черниговский информационно развлекательный портал

РАЗДЕЛЫиграть онлайн бесплатно


Украинская Сеть обмена трафиком

АВТОРИЗАЦИЯ

Имя пользователя:

Пароль:


Курс доллара Курс евро Курс рубля


Баннер

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«    Январь 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Популярные теги

Требуется для просмотраFlash Player 9 или выше.

  Категория: Региональные новости   Автор: vadimklose   
"Летючий китайський хімікат" спалив 400 га озиминиПід час обробки кукурудзяного поля в Менському районі розпорошений літаком гербіцид пошкодив розташовані поряд посіви озимої пшениці майже на 400 га.

Про це повідомив директор постраждалого СТОВ "Олстас-льон" Станіслав Котенко.

"Авіахімроботи проводилися без погодження із санстанцією і попередження місцевого населення та сусідніх господарств. У результаті постраждало моє поле, фермерські посіви та городи місцевого населення", - сказав він.

Керівник господарства розповів, що свою кукурудзу обробляло ТОВ "Праця Стольне". Те поле знаходиться неподалік села Волосківці й через дорогу від озимини "Олстас-льону", а отже обприскувати його з повітря не можна. Тому що практикою доведено: китайські гербіциди, які використовуються для прискорення дозрівання рослин, - дуже легкі і здатні летіти на 3-4 км. Власник кукурудзи цього не врахував, чим завдав "Олстас-льону" значних збитків.

Зі слів С. Котенка, такі ситуації, коли розпилені з літака хімікати потрапляють на сусідні поля, в аграрному бізнесі непоодинокі. Але зазвичай господарники мирно домовляються між собою, і винуватець без зайвого галасу компенсує сусідові збитки. В даній ситуації представники ТОВ "Праця Стольне" (а воно зараз належить одному з київських банків), своєї провини не визнають. Така поведінка колег по бізнесу змусила "Олстас-льон" звернутися в природоохоронну прокуратуру, облдержадміністрацію, обласні СЕС та інспекцію захисту рослин, інші структури. Заяви в міліцію та управління агропромрозвитку написали і два постраждалих фермери із Волосківців.

У понеділок, 22 жовтня, на пожовклому полі побували чернігівські та київські науковці, аграрні фахівці, представники органів виконавчої влади і місцевого самоврядування. За попереднім висновком члена-кореспондента НААН України, доктора с/г наук, завідувача лабораторії агрохімії Чернігівського інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового розвитку НААНУ Олександра Бердникова, спалену гербіцидом пшеницю доведеться пересівати."Потенційний врожай знищений відсотків на сімдесят - це однозначно. Поле потребує пересіву, а в деяких місцях підсіву ярою пшеницею навесні", - сказав науковець.

За його словами, головною причиною знищення такої великої площі озимини стало порушення технологічної дисципліни й регламенту проведення авіахімробіт: вони не погоджувались із санстанцію і про них не були попереджені ні сільгоспвиробники-сусіди, ні місцеве населення. Могли також мати місце й інші порушення технологічних вимог, які в Україні часом фіксуються. Це - розпилювання хімікатів з висоти 20-50 м (замість нормативних 5 м) та робота за різної швидкості вітру, в той час як дозволений максимум - 5 м/с.

О. Бердников повідомив, що ситуації, аналогічні тій, що сталася в Менському районі, на Чернігівщині трапляються раз на кілька років. У цьому році, наприклад, гербіциди з літака "залітали не туди" у Борзнянському районі.

Окрім великого озимого поля, від злополучного обробітку постраждала озимина на городах майже 20 жителів села Волосківці. За словами волосківського сільського голови Олександра Любенка, в неділю ці городи людям задискували і пересіяли. С. Котенко вважає такий захід "замітанням слідів". Адже сіяти озимину у 20-х числах жовтня, перед заморозками, надто пізно - нічого там уже не виросте. Затрати ж селян, за словами одного з місцевих жителів, сягають 1,4 тис. грн. на 50 соток.

Ще одним порушенням, про яке на постраждалому полі говорили фахівці, є обробіток кукурудзи не дозволеним для цього препаратом. "Гліфосат не має офіційної державної реєстрації до застосування для кукурудзи в Україні", - поінформував кандидат с/г наук, провідний науковий співробітник лабораторії гербології та технологій застосування гербіцидів Інституту захисту рослин НААН України Ігор Сторчоус. За його словами, зазначений препарат має загальнознищувальну дію і палить все, на що потрапляє - посіви, дерева, кущі. Небезпечний він і для людини - при попаданні на шкіру може викликати алергічну реакцію.

Олександр Бердников додав, що потрапляння гербіцидів в організми людей і свійських тварин вкрай небажане, оскільки може призвести до непередбачуваних наслідків. "Людина в селі не помила належним чином яблуко чи овочі, а потім думає, звідки виразка шлунка чи онкологія", - зауважив він.

Як повідомив один із постраждалих волосківських фермерів Олександр Чкана, призначений для кукурудзи гербіцид пошкодив озимину його колеги, посіяну аж за селом. А це значить, що хімічна хмара летіла й через населений пункт. Станіслав Котенко називає цю надзвичайну ситуацію найбільшою техногенно-екологічною аварією в АПК Чернігівщини. "Таку величезну площу посівів під час авіахімробіт пошкоджено вперше", - констатував він.

Источник:  http://svoboda.fm/

   23-10-2012, 11:53   Просмотров:     Комментариев:  0

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Каталог ссылок
Каталог ссылок
Предупреждение! Информация, расположенная на данном сервере, предназначена исключительно для частного использования в образовательных целях и не может быть загружена/перенесена на другой компьютер. Ни владелец сайта, ни хостинг-провайдер, ни любые другие физические или юридические лица не могут нести никакой отвественности за любое использование материалов данного сайта. Входя на сайт, Вы, как пользователь, тем самым подтверждаете полное и безоговорочное согласие со всеми условиями использования. Авторы проекта относятся особо негативно к нелегальному использованию информации, полученной на сайте.