Веб студия Паутинка Черниговский информационно развлекательный портал

РАЗДЕЛЫ


ПАРТНЕРЫиграть онлайн бесплатно


Украинская Сеть обмена трафиком

АВТОРИЗАЦИЯ

Имя пользователя:

Пароль:


Курс доллара Курс евро Курс рубля


Баннер

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«    Февраль 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728 

Популярные теги

Требуется для просмотраFlash Player 9 или выше.

  Категория: Главные новости Украины   Автор: vadimklose   
Як ЗМІ висвітлює передвиборчі перегони Проміжні результати моніторингу національних та регіональних засобів масової інформації щодо висвітлення перебігу парламентських виборів презентували у Чернігові 10 жовтня.

Повідомляє координатор Експертного клубу "Чиста політика" Віта Газука.

У заході взяли участь керівник моніторингових програм асоціації «Спільний простір», керівник Комітету «Рівність можливостей» Олександр Чекмишев та експерт з медіа-моніторингу в Чернігівській області Оксана Стельмах.

Олександр Чекмишев зазначив, що цей моніторинговий проект є наймастшабнішим та найбільшим за весь час його роботи. Протягом трьох місяців проводиться дослідження контенту та контексту 65 телеканалів, 93 друкованих видань та 71 інтернет-ресурса. Аналізується не лише наявність матеріалів, а і їх зміст, розміщення, графічний супровід, тощо. Вивчаються матеріали про 6 партій: Партію регіонів, Об’єднану опозицію «Батьківщина», УДАР, «Україна Вперед!», ВО «Свобода» та КПУ. На регіональному рівні окремо досліджується висвітлення діяльності найбільш рейтингових самостійних кандидатів-мажоритарників.

- В останні два тижні значно змінилася ситуація в інформаційному просторі, - розповів Олександр Чекмишев. Якщо протягом перших двох місяців відбувалося інформування аудиторії і партія влади лідирувала за нейтральними та позитивними сюжетами, то в останні два тижні значно зросла кількість негативного контенту на адресу Партії регіонів.

Причинами цього, на думку медіаексперта, стали як спроби законодавців ухвалити реакційний закон про наклеп, застосування прямого чи опосередкованого тиску власників та регулюючих органів, так і зацікавленість частини журналістів і топ-менеджерів у додаткових заробітках за рахунок тієї ж прихованої реклами («джинси») та замовних матеріалів.

Цікаво, що Чернігівщина потрапила до чотирьох областей, де кількість сюжетів на телебаченні майже збалансована. Це тому що один з трьох телеканалів більш-менш інформує виборців про діяльність різних політичних сил, а не лише влади та Партії регіонів.

Оксана Стельмах розповіла про особливості моніторингу в регіоні. Так об’єктами аналізу стали три телеканали – ТРА «Новий Чернігів», ОДТРК «Сівер-Центр» та «Дитинець», п’ять газет – «Деснянська правда», «Чернігівські відомості», «Семь дней», «Вісник Ч» та «Деснянка вільна», і три інтернет-ресурси – «Високий Вал», «Події і коментарі» та «Чернігівський монітор».

До телемоніторингу влючені випуски новин у прайм-тайм та сюжети, де згадується діяльність представників влади та учасників виборчих перегонів. Найбільше інформації про майже всі політичні сили та кандидатів зафіксовано на телеканалі «Дитинець». При цьому найбільше позитивних сюжетів стосувалося самостійного кандидата Владислава Атрошенка.

У новинних сюжетах обласного та міського телебачення багато уваги приділяється діяльності влади, в основному розповідається про соціальні ініціативи Президента, результати роботи Уряду, представників регіональної влади.

Моніторинг друкованих видань показав, що найбільше уваги в позитивній тональності було присвячено кандидату-самовисуванцю Івану Куровському. У статтях, в основному, перелічуються добрі справи кандидата та що він зробив для жителів Ніжинського, Носівського та Варвинського районів.

Друковані видання статті про досягнення влади відмічаються різними рубриками. Наприклад, «енциклопедія соціального захисту», «ефективно», «добра справа», тощо. Не нехтують поєднанням посадових обов’язків та роботи кандидата кандидати-мажоритарники від Партії регіонів. Особливо це помітно у 205 та 206 округах. Тими ж методами тільки в менших обсягах діє опозиція, розміщуючи так звану «джинсу» негативної тональності про Партію регіонів, УДАР і ПП «Україна-Вперед!».

- Найбільш збалансованою та об’єктивною газетою серед п’яти досліджуваних на Чернігівщині виявилась газета «Семь дней, яка всі замовні матеріали відмічає приміткою «передвиборча агітація». А якщо розміщує аналітику, то кількість знаків про кожного кандидата є рівною, - сказала О.Стельмах.

Об’єктивним та інформаційно-виваженим, на думку багатьох експертів, виявився Інтернет. Сайти в тій чи іншій мірі рівномірно висвітлюють діяльність учасників виборчого процесу. Замовні та оплачені матеріали інтернет-ресурси відмічають відповідними помітками про рекламу. Найбільше інформації для виборців Чернігівщини протягом серпня-вересня розміщувало видання «Події і коментарі».

Всі присутні погодилися, що моніторингові проекти сприяють більш проведенню прозорої та чесної виборчої кампанії в Україні.

Источник:  http://svoboda.fm/

   12-10-2012, 12:02   Просмотров:     Комментариев:  0

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Каталог ссылок
Каталог ссылок
Предупреждение! Информация, расположенная на данном сервере, предназначена исключительно для частного использования в образовательных целях и не может быть загружена/перенесена на другой компьютер. Ни владелец сайта, ни хостинг-провайдер, ни любые другие физические или юридические лица не могут нести никакой отвественности за любое использование материалов данного сайта. Входя на сайт, Вы, как пользователь, тем самым подтверждаете полное и безоговорочное согласие со всеми условиями использования. Авторы проекта относятся особо негативно к нелегальному использованию информации, полученной на сайте.