Веб студия Паутинка Черниговский информационно развлекательный портал

РАЗДЕЛЫ


ПАРТНЕРЫиграть онлайн бесплатно


Украинская Сеть обмена трафиком

АВТОРИЗАЦИЯ

Имя пользователя:

Пароль:


Курс доллара Курс евро Курс рубля


Баннер

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«    Февраль 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728 

Популярные теги

Требуется для просмотраFlash Player 9 или выше.

  Категория: Основные новости Чернигова   Автор: vadimklose   
Як подолати фінансовий голод медицини?Якщо після цього щось лишається — от на ці крихти і закуповуються ліки, робляться ремонти і таке інше. Яка спроможність «такої» медицини — уявити неважко.

Попри те, що у людей в білих халатах нещодавно було професійне свято, однак святковий настрій суттєво псує ставлення держави до медичної галузі в цілому, і до чернігівської медицини зокрема. Бо зрозуміло: Київ нас не балує: все, що ми отримуємо — це навіть не залишки, а жалюгідні крихти від того, що отримують з центру решта регіонів України. Наприклад, цьогорічний медичний бюджет Донеччини становить понад 2 мільярди гривень, а от в Чернігівщині на видатки охорони здоров‘я витратять лише… 329 мільйонів.

Куди рухатись далі і що може зарадити нашій медицині радилися 19 червня на круглому столі у прес-клубі «Експертна думка» очільники сфери охорони здоров’я та низки медичних закладів міста.

За словами керівника міського управління охорони здоров‘я Юрія Бойка, найголовнішою проблемою чернігівської медицини є катастрофічний фінансовий голод. Коштів бракує буквально на все. Потужностей міського бюджету вистачає лише на своєчасну виплату зарплати та розрахунки за енергоносії. Практично, все інше — завдяки благодійним внескам пацієнтів. «Звісно, це виглядає дуже принизливо — заплатіть, купіть, а ми вас полікуємо. Але сьогодні так. І кожен виживає, як може», — підкреслив чиновник. Попри те, що завдяки благодійності вдається якось зводити кінці з кінцями, але ж усі дірки нею не залатаєш! Зарадити хоч якось цій проблемі могло б прийняття закону про загальнодержавне обов‘язкове медичне страхування, однак нещодавно народні обранці цей законопроект у другому читанні так і не прийняли.

На думку головного лікаря міської лікарні №2 Володимира Фаля, нині вітчизняна медицина просто-таки волає про допомогу, а от уряд цих криків чомусь не чує. Так, у медиків склалася парадоксальна за своєю безглуздістю ситуація щодо закупівлі медикаментів. «Усі препарати, які купуються за державний кошт, повинні в обов‘язковому порядку пройти перереєстрацію. Але фірми-постачальники не поспішають це робити. Тож і виходить, що нині нам придбати навіть звичайний спирт дуже проблематично!» — бідкається медик. Звісно, що на місцевому рівні зарадити цій біді практично неможливо.

«Всі нам дорікають: а як же ж щодо статті 49-ї Конституції України, яка гарантує безкоштовну медицину? — говорить Володимир Фаль. — А я відповім ось що: а ви подивіться хто і за скільки лікується. Я проаналізував понад 3000 лікарняних справ наших пацієнтів. Так ось 34,5% з них — це пенсіонери, які не в змозі робити благодійні внески, 5% — школярі, 8% — інваліди працездатного віку, 16% — тимчасово непрацюючі. Тобто робити внески може лише 31% населення. Чи вистачить цього на всіх? Це нереально!».

На думку головного лікаря центральної міської лікарні №1 Андрія Жиденка, єдине що може тут зарадити — це самі городяни. Адже вирішення проблем медицини залежить передусім від столиці: «Хто сьогодні знає імена тих народних обранців, які представляють Чернігівщину у Верховній Раді? Вони ж мали б захищати наші з вами інтереси, зокрема і нашу медицину. Де ці люди? Ніхто не знає. Єдине, що обнадіює: цього року ми обиратимемо депутатів не за партійними списками, а по мажоритарці, тож потрібно, щоб інтереси нашої громади представляла людина, яка знає проблеми Чернігова, яка виросла і жила тут, а не функціонер якоїсь партії».

Довідка «Високого Валу»:

Мінімальна потреба у фінансових ресурсах на медицину, за оцінкою Міністерства охорони здоров’я України, становить понад 80 млрд грн. В Державному бюджеті України на 2012 рік видатки на охорону здоров’я у зведеному бюджеті складають 55,1 млрд. грн.

Источник:  http://svoboda.fm/economic/chernigov/217500.html

   25-06-2012, 12:08   Просмотров:     Комментариев:  0

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Каталог ссылок
Каталог ссылок
Предупреждение! Информация, расположенная на данном сервере, предназначена исключительно для частного использования в образовательных целях и не может быть загружена/перенесена на другой компьютер. Ни владелец сайта, ни хостинг-провайдер, ни любые другие физические или юридические лица не могут нести никакой отвественности за любое использование материалов данного сайта. Входя на сайт, Вы, как пользователь, тем самым подтверждаете полное и безоговорочное согласие со всеми условиями использования. Авторы проекта относятся особо негативно к нелегальному использованию информации, полученной на сайте.