Веб студия Паутинка Черниговский информационно развлекательный портал

РАЗДЕЛЫиграть онлайн бесплатно


Украинская Сеть обмена трафиком

АВТОРИЗАЦИЯ

Имя пользователя:

Пароль:


Курс доллара Курс евро Курс рубля


Баннер

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«    Январь 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Популярные теги

Требуется для просмотраFlash Player 9 или выше.

  Категория: Региональные новости   Автор: vadimklose   
Невідомі сторінки війни Відкрити невідомі сторінки перших днів Великої Вітчизняної війни, дізнатися про долі захисників Чернігівщини – у цьому науковцям з Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського допоможе Міжнародний Фонд «Єдиний світ», фундатори якого відкликнулися на прохання Чернігівської облдержадміністрації та надали фінансову допомогу для реставрування документів 195 стрілецької дивізії, знайдених поблизу Чернігова.

2012-ий рік Президент України Віктор Янукович оголосив Роком культури та відродження музеїв. В травні, під час святкування Міжнародного дня музеїв, керівництво Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського звернулося до Чернігівської облдержадміністрації з проханням допомогти у реставруванні унікальних документів перших днів Великої Вітчизняної війни, які були знайдені пошуковцями у болотах поблизу Чернігова у металевому сейфі, що належав політвідділу 195 стрілецької дивізії.

В рамках акції «Відреставруй експонат», яку у рік музеїв започаткувала Чернігівська облдержадміністрація, 15 серпня до історичного музею імені В.В. Тарновського завітали перший заступник голови Чернігівської ОДА Станіслав Прокопенко та директор Міжнародного фонду «Єдиний світ» Олександр Ільяшенко.

Станіслав Прокопенко повідомив, що історія зі знайденим сейфом з документами перших днів Великої Вітчизняної зацікавила керівництво Міжнародного фонду. Оскільки «Єдиний світ» вже декілька років – постійний партнер Чернігівської ОДА в соціальних проектах, то і у випадку з реставруванням документів керівництво Фонду надасть необхідну фінансову підтримку.

Директор історичного музею Сергій Лаєвський розповів гостям про хід робіт з консервування та часткової реставрації знайдених документів. Унікальність документів полягає в тому, що більшість з них існують лише в єдиному екземплярі. На документах є помітки олівцем, які містять інформацію про долі тисяч бійців Радянської армії, що загинули захищаючи наше місто.

– Знайдені у 2009 році поблизу Чернігова документи 195 стрілецької дивізії були передані на реставрацію до Національного комплексу музею Великої Вітчизняної війни 1941-45 років у місті Києві, бо саме там знаходиться найбільш потужна школа реставраторів. Фахівцями була складена калькуляція робіт. Нами була знайдена певна сума грошей для проведення консерваційних робіт та реставрування окремих документів, – розповів Сергій Лаєвський.

Взагалі, для проведення робіт потрібно 100 тис. грн. Завдяки благодійникам та меценатам музей вже віднайшов 46 тисяч гривень. Директор Міжнародного фонду «Єдиний світ» Олександр Ільяшенко пообіцяв, що найближчим часом 54 тисячі гривень надійдуть на рахунки музею.

Найбільш ранні документи датуються 28 червня 1941 року. Найбільш пізні, більшість з яких написана олівцем, – 6 вересня 1941 року. А нам відомо, що вже 8 вересня 195 дивізія попала в оточення і була практично знищена. На лівий берег Десни вдалося переправитися близько 300 бійців і командирів (при штатному розписі в 15 тис. чоловік), які винесли важкопораненого командира дивізії і бойовий прапор дивізії. У другому формуванні дивізія брала участь у визволенні України і отримала звання Новомосковської, – повідомив Сергій Лаєвський.

Сергій Лаєвський, директор Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського

- Я хочу подякувати першому заступнику голови Чернігівської ОДА Станіславу Прокопенко та директору Фонду «Єдиний світ» Олександру Ільяшенко за таке ставлення до музейної спадщини. Обіцянка допомогти музею у реставрації унікальних документів знайшла своє підтвердження. Ми відреставруємо знахідку, і представимо її як науковій, так і загальній спільноті.

Я переконаний, що серед цих документів ми зможемо віднайти людські долі, які й по сей день залишаються невідомими. Більшість бійців дивізії й досі вважається зниклими без вісті. І відновлені документи проллють світло на їхні судьби. У сейфі знаходяться документи, які були в єдиному примірнику. Їх немає в жодному архіві. Це – історія Великої Вітчизняної війни, це історія Чернігівщини. Я впевнений, що значний масив відреставрованих документів ми можемо представити вже до 80-річчя Чернігівської області.

Олександр Ільяшенко, директор Міжнародного фонду «Єдиний світ»:

- Кошти на реставраційні роботи безумовно будуть виділені. Бо те, що я тут побачив, ті документи: в якому стані вони були знайдені, і в якому стані вони після реставрації – на це варто витрачати кошти. Не я це сказав: «Народ, який не пам’ятає минулого – немає майбутнього!». Хочу зазначити, що Фонд «Єдиний світ» доволі тривалий час плідно співпрацює з держадміністрацією Чернігівської області.

Я дуже радий тому, що Станіслав Прокопенко звернувся за допомогою по такому питанню саме до нас. І я сподіваюсь, що це – не останнє звернення до Фонду, бо ми завжди раді сприяти благодійницькій діяльності, де видно конкретній результат.

Источник:  http://svoboda.fm/

   20-08-2012, 11:17   Просмотров:     Комментариев:  0

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Каталог ссылок
Каталог ссылок
Предупреждение! Информация, расположенная на данном сервере, предназначена исключительно для частного использования в образовательных целях и не может быть загружена/перенесена на другой компьютер. Ни владелец сайта, ни хостинг-провайдер, ни любые другие физические или юридические лица не могут нести никакой отвественности за любое использование материалов данного сайта. Входя на сайт, Вы, как пользователь, тем самым подтверждаете полное и безоговорочное согласие со всеми условиями использования. Авторы проекта относятся особо негативно к нелегальному использованию информации, полученной на сайте.