Веб студия Паутинка Черниговский информационно развлекательный портал

РАЗДЕЛЫ


ПАРТНЕРЫиграть онлайн бесплатно


Украинская Сеть обмена трафиком

АВТОРИЗАЦИЯ

Имя пользователя:

Пароль:


Курс доллара Курс евро Курс рубля


Баннер

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«    Февраль 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728 

Популярные теги

Требуется для просмотраFlash Player 9 или выше.

  Категория: Региональные новости   Автор: vadimklose   
Халявин для Ахметова та його родини- У Чернігові 7800 хворих, які зверталися за допомогою до психіатра, - каже завідувач Центром лікування психосоматичних розладів, неврозів, межуючих та кризових станів (відділення № 15) Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні (у народі - Халявин) Валентин Скрипник.

- Але ці цифри не відображають реальну картину. Їх треба помножити приблизно на чотири. Отримуємо 31 200. Всього в місті близько 300 000 населення. Значить, в психіатричної допомоги потребує приблизно кожен десятий.

В області понад 20 000 людей з психічними розладами. Помножуємо на чотири. Буде 80 000. Всього на Чернігівщині проживає приблизно 1100000. Допомога психіатра, якщо брати в середньому по області, потрібна кожному чотирнадцятим.

За оцінками фахівців, 25 відсотків тих, хто звертався за будь-якою лікарською допомогою в поліклініку, також потребує допомоги психіатра.

І держслужбовці зустрічаються

- Найбільше звертаються до нас за допомогою педагоги, працівники культури, менеджери. Ті, чиї професії пов'язані з напруженим ритмом роботи, - каже Валентин Скрипник. - Влітку переважають саме педагоги. Зміцнюють нерви перед початком навчального року.

- Часто звертаються за психіатричною допомогою чиновники? Різних ланок - від сільських голів до чиновників адміністрації?

- Держслужбовці прирівнюються за навантаженням роботи до стресових професій. У нас зазвичай лікуються фахівці середньої ланки. У чиновників великих ланок і можливості більші. Вони, переважно, лікуються приватно. Але психіатрія, за великим рахунком, не може бути приватною. Чому? Психотропні препарати знаходяться на державному обліку і контролі. Сейф, сигналізація, зберігання та постачання рецептів ... Практикуючі лікарі-психіатри, теоретично, можуть виписувати рецепти. Але практично дуже важко це зробити.

Зараз у відділенні лікуються два лікаря. Дві медсестри. Працівниця музичної школи. Два бухгалтера. Два держслужбовців. Прибиральниця.

31-річний Сергій Чичкан з Мени охоче фотографується. Цікаво розповідає про різьбленні по дереву. Збирається вирізати з колоди велику сову. Символ мудрості. Подарує лікарні.

Всього в палаті шестеро людей. Біля кожного ліжка достатньо простору. Стоять тумбочки. Є телевізор.

Є палати з більш комфортабельними умовами. За них пацієнти доплачують від п'яти до п'ятдесяти гривень з людини в добу.

Люкс - одномісна палата (50 гривень на добу).

Двомісна палата скромніше, за неї -10 гривень на добу з людини.

Чотиримісна - п'ять гривень на добу з людини.

Годують у відділенні, стверджує Валентин Скрипник, краще, ніж в інших державних лікарнях.

У меню за третє серпня на сніданок - каша ячна (250 г), чай і хліб з маслом (200/100/100). За дієтхарчуванням - каша пшенична (250 г). На обід - суп овочевий (500 г), каша пшоняна (250 г), риба в соусі (100/40), чай, хліб (200/150). За дієтхарчуванням - суп вівсяний (500 г), каша ячна (250 г). На вечерю - каша рисова (250 г), чай. хліб (200/100).

- Чи лікують у психоневрологічній лікарні безкоштовно?

- Так, лікують, - відповідає лікар. - Використовують не лише дешеві ліки. По можливості, і дорогі. Наприклад, недавно отримали «Кветерон», «Золокс», «Солерон». Це найсучасніші психотропні препарати («Солерон» 200 мг № 10 - понад 160 гривень. - Авт.). За бюджетні кошти вони надходять періодично.

Якщо немає ліків з бюджету, пацієнтам доводиться купувати.

- Коли людина звертається до вас за допомогою?

- Найчастіше, коли не може впоратися зі стресом. Коли відбувається збій в роботі нервової системи. Він проявляється астенією (стійкої втомою), головним болем, дратівливістю, порушеннями сну. Стреси нерідко призводять до депресій. Існує так звана депресивна тріада. Пригнічений настрій, загальмованість в думках, у рухах. Якщо все це триває більше двох тижнів, потрібно лікуватися.

Якщо людина відчуває, що у неї проблеми з психічним здоров'ям, віна може самостійно, без направлення, звернутися в психоневрологічний диспансер. У Чернігові він розташований на Щорса, 3.

(Зателефонувала в реєстратуру диспансеру. Відповіли, що на прийом до психіатра можна записатися без направлення з поліклініки. Приходити з восьми до пів на шосту, з собою взяти паспорт і п'ять гривень за картку (на дві гривні дорожче, ніж беруть за картку в сусідньому шкірному диспансері) .

Я - Ахметов! Наполеона вже забули

Крім відділення № 15, в Чернігівській обласній психоневрологічній лікарні є Центр з надання психіатричної допомоги дітям і підліткам. Центр реабілітаційної допомоги (для тих, хто одужує або прийшов на планове лікування). Центр з надання допомоги при гострих психічних порушеннях. Центр наркологічної допомоги (7 і 19 відділення).

- Чи представляють пацієнти зараз себе Наполеонами? Або про Наполеона вже не пам'ятають? - Запитую у Валентина Скрипника.

- Зараз уявляють себе олігархами. Може прозвучати фраза: «Я багатий, як Ахметов». Популярні президенти - наш, американський.

- Алкоголіків стало більше?

- Цифра стабільна протягом багатьох років. По області на обліку понад 20 000. Для більш точної картини цифру треба множити на три або чотири.

- Лудоманів (від латинського «лудус» - гра. - Авт.) Додалося?

- Тих, хто відчуває залежність від азартних ігор, більше, - каже Валентин Скрипник. - Зараз у нас лікуються і амбулаторно, а у відділенні 12 осіб. Зазвичай людина хворим себе не вважає. Лікуватися спонукають рідні. Або ж примушують обставини.

Чернігівська психоневрологічна лікарня по рейтингу Міністерства охорони здоров'я одна з найкращих. Територія лікарні доглянута. Альпійські гірки (невисокі гори зі спеціально підібраними камінням та рослинами - елемент ландшафту), квітники, дерев'яні скульптури, композиції з виробів. Все це зроблено руками медперсоналу і пацієнтів.

Чернігівська психоневрологічна лікарня - центральне лікувальний заклад в області. Існують його «філії». Мережа установ така. Леоньківская психіатрична лікарня в Чернігівському районі. Валківська психіатрична лікарня в Прилуцькому. У кожній районній лікарні є штатні лікарі-психіатри. У Ніжині та Прилуках працюють психоневрологічні диспансери.

Источник:  http://svoboda.fm/

   11-08-2012, 12:27   Просмотров:     Комментариев:  0

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Каталог ссылок
Каталог ссылок
Предупреждение! Информация, расположенная на данном сервере, предназначена исключительно для частного использования в образовательных целях и не может быть загружена/перенесена на другой компьютер. Ни владелец сайта, ни хостинг-провайдер, ни любые другие физические или юридические лица не могут нести никакой отвественности за любое использование материалов данного сайта. Входя на сайт, Вы, как пользователь, тем самым подтверждаете полное и безоговорочное согласие со всеми условиями использования. Авторы проекта относятся особо негативно к нелегальному использованию информации, полученной на сайте.