Веб студия Паутинка Черниговский информационно развлекательный портал

РАЗДЕЛЫ


ПАРТНЕРЫиграть онлайн бесплатно


Украинская Сеть обмена трафиком

АВТОРИЗАЦИЯ

Имя пользователя:

Пароль:


Курс доллара Курс евро Курс рубля


Баннер

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«    Февраль 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728 

Популярные теги

Требуется для просмотраFlash Player 9 или выше.

  Категория: Основные новости Чернигова   Автор: vadimklose   
Владислав Атрошенко: «Особливим» людям - особливу увагу та турботуСпеціальні доріжки та звукові світлофори для людей з вадами зору, зручні пандуси для вільного доступу людей на візках в усі громадські установи, бібліотеки та театри, магазини та кафе, транспорт, обладнаний для комфортного пересування «особливих» людей.
Про ці, здавалося б, елементарні речі, люди з особливими потребами в нашому місті та державі в переважній більшості лише мріють. Отже, українське суспільство, на жаль, сьогодні важко назвати цивілізованим.
Адже показником зрілості суспільства є саме ставлення до найбільш уразливих його членів…
- На законодавчому рівні інваліди в Україні мають рівні права з усіма громадянами. Це гарантує й наша Конституція, і Конвенція ООН про права інвалідів, яку ратифікував український парламент. Однак практичне впровадження норм закону щодо соціального захисту людей з інвалідністю має певні складнощі, - вважає Владислав Атрошенко. - Особливо це стосується реалізації прав дітей-інвалідів, оскільки їх інтереси мають представляти батьки, які часто просто опускають руки, коли в родині з’являється дитина з вадами.
- До Владислава Анатолійовича постійно звертаються такі родини, які з появою дитини-інваліда опиняються в дуже важкій життєвій ситуації. Тож він знає про їхні проблеми не з газетних матеріалів чи телевізійний сюжетів, а з особистого спілкування. Він розуміє, яке це важке випробування для родини. Спочатку батьки перебувають у розпачі й подолати його самостійно часто не в змозі. Далі додаються матеріальні труднощі, оскільки один з батьків змушений залишити роботу, щоб піклуватися про дитину. Та й витрати такої сім’ї значно зростають: дитині потрібні обстеження, лікування, додаткові засоби (візок тощо).
- Для того, щоб ця ситуація докорінно змінилася, щоб люди з будь-якими вадами почувалися більш упевнено, мали змогу повноціонно спілкуватися, мандрувати, працювати, відчували себе потрібними, треба змінювати ставлення суспільства та кожного з нас до цієї проблеми, - переконаний Владислав Атрошенко. – З іншого боку, людям-інвалідам треба активніше відстоювати свої громадянські права. Батькам «особливих» дітей треба добиватися, щоб їхні хлопчики та дівчатка мали такі ж можливості для всебічного розвитку та навчання, які мають інші діти.
На думку В.Атрошенка, на державному рівні починати треба з того, щоб забезпечити необхідну підтримку родині, в якій з’явилася дитина з особливими потребами, з перших днів її життя, направити фахівців – медиків і психологів, тому що допомоги потребує не лише дитина, а й усі члени родини, яким треба адекватно сприймати цю ситуацію. Батькам варто навчитися дбати не лише про задоволення потреб дитини та її безпеку, а й допомогти їй стати незалежною, знайти своє місце в житті.
На регіональному рівні представникам міської влади необхідно докласти всіх зусиль, аби врешті-решт запровадити принцип безбар’єрного середовища та вільного доступу людини на інвалідному візку в громадські установи, заклади культури тощо. Громадський транспорт, пристосований до пересування «особливих» людей, - ще один крок до покращення життя інвалідів. І вирішення цього питання цілком у компетенції керівників Чернігова. Найелементарніше, що вже треба було б зробити, – чітко та голосно оголошувати зупинки в громадському транспорті, аби люди з вадами зору могли більш вільно орієнтуватися в нашому місті.
- Наше спільне завдання — змінити державний підхід, змінити громадську свідомість, домогтися розвитку належної мережі послуг для «особливих» людей, щоб вони не відчували себе зайвими в нашому суспільстві та ізольованими в межах власної квартири, - підсумовує Владислав Атрошенко.

Источник:  http://svoboda.fm

   4-12-2012, 00:24   Просмотров:     Комментариев:  0

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Каталог ссылок
Каталог ссылок
Предупреждение! Информация, расположенная на данном сервере, предназначена исключительно для частного использования в образовательных целях и не может быть загружена/перенесена на другой компьютер. Ни владелец сайта, ни хостинг-провайдер, ни любые другие физические или юридические лица не могут нести никакой отвественности за любое использование материалов данного сайта. Входя на сайт, Вы, как пользователь, тем самым подтверждаете полное и безоговорочное согласие со всеми условиями использования. Авторы проекта относятся особо негативно к нелегальному использованию информации, полученной на сайте.