Веб студия Паутинка Черниговский информационно развлекательный портал

РАЗДЕЛЫиграть онлайн бесплатно


Украинская Сеть обмена трафиком

АВТОРИЗАЦИЯ

Имя пользователя:

Пароль:


Курс доллара Курс евро Курс рубля


Баннер

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«    Январь 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Популярные теги

Требуется для просмотраFlash Player 9 или выше.

  Категория: Основные новости Чернигова   Автор: Joker   
Бюджетну політику Чернігова оцінили як «середню». На «трійку»На «трійку» за 5-бальною шкалою фахівці Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень оцінили бюджетну політику у Чернігові.
Результати дослідження отримані в рамках вимірювання Індексу прозорості, участі та доброчесності місцевих бюджетів.
Їх під час прес-конференції у громадському прес-центрі «Ініціатива» презентували менеджер проектів Ольга Рись, менеджер проекту «Прозоре бюджетне фінансування громадських організацій Чернігова – шлях до посилення їх спроможності» Тетяна Романова та експерт Павло Пущенко.
За словами Ольги Рись, бюджетування у Чернігові вперше оцінювалося в рамках проекту «Прозоре бюджетне фінансування громадських організацій Чернігова – шлях до посилення їх спроможності» Поліським фондом в рамках ініціативи «Громадянське суспільство та ЗМІ – за прозорі місцеві бюджети!», що виконується Одеською обласною організацією «Комітету виборців України», Фундацією «Відкрите суспільство» та громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» за фінансової підтримки Європейського союзу та Посольства Фінляндії в Україні.
Чернігів став одним з 17 населених пунктів України, де експерти аналізували інформацію з відкритих джерел, аби визначити ступінь прозорості для громадян даних про місцеві публічні фінанси, практику та можливості участі громадян у бюджетному процесі на всіх його стадіях.
«Жодне місто не одержало найвищих оцінок, – повідомила Ольга Рись. –Чернігів же займає середню позицію, порівняно з іншими учасниками. Міська бюджетна політика за різними критеріями була оцінена у 50 балів із 173, що складає 28,9% загального рейтингу. За прозорістю ми на 8 місці, участю – на 7-у, доброчесністю – на 12-у, а в цілому – на 8-у серед 17-ти. Тобто, бюджетний процес у Чернігові відповідає лише мінімальному рівню за цими показниками».
Такі невтішні результати зумовила практика неповного оприлюднення інформації про бюджетний процес, характерна для нашого міста. Експерти наголосили: бюджетні слухання та консультації з громадянами не стали звичним явищем.
«Інформація про зміни до бюджету оприлюднюється вже постфактум - це найнижчий рівень співпраці міської влади з громадянським суспільством. Позитивно вплинула на загальну оцінку безперешкодна участь громадян у сесійних засіданнях, де розглядалися питання бюджету», - зазначила Ольга Рись.
Результатом адвокаційної кампанії в рамках проекту, підкреслила Тетяна Романова, стало прийняття нової Програми підтримки громадських організацій на 2016 рік із запровадженням конкурсного відбору. Щоправда, очікуване фінансування для 25 ГО-заявників (1,5 млн грн) на неї не виділено.
«Попри байдужість більшої частини депутатського корпусу, протест з боку організацій, які вже понад 5 років без зобов'язань фінансуються з бюджету та відсутність політичної волі у влади, ми все ж домоглися, аби конкурс при розподілі коштів був», – відзначила Тетяна Романова.
На думку Павла Пущенка, гроші для ГО знайти нескладно, було б лише бажання.
«Для цього має відбутися зміна свідомості у депутатів та міського голови», – переконаний він.

   18-06-2016, 10:18   Просмотров:     Комментариев:  0

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Каталог ссылок
Каталог ссылок
Предупреждение! Информация, расположенная на данном сервере, предназначена исключительно для частного использования в образовательных целях и не может быть загружена/перенесена на другой компьютер. Ни владелец сайта, ни хостинг-провайдер, ни любые другие физические или юридические лица не могут нести никакой отвественности за любое использование материалов данного сайта. Входя на сайт, Вы, как пользователь, тем самым подтверждаете полное и безоговорочное согласие со всеми условиями использования. Авторы проекта относятся особо негативно к нелегальному использованию информации, полученной на сайте.