Веб студия Паутинка Черниговский информационно развлекательный портал

РАЗДЕЛЫиграть онлайн бесплатно


Украинская Сеть обмена трафиком

АВТОРИЗАЦИЯ

Имя пользователя:

Пароль:


Курс доллара Курс евро Курс рубля


Баннер

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«    Январь 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Популярные теги

Требуется для просмотраFlash Player 9 или выше.

  Категория: Основные новости Чернигова   Автор: Joker   
Селяни вимагають землю – все, що залишилося від аграрної наукиРозірвати всі стосунки з господарством Національної академії аграрних наук, а його землю передати селянам, як передбачено законом: по два гектари кожному. Так на сході в суботу, 19 березня, вирішили селяни села Івківці, що у Прилуцькому районі.
Це рішення – своєрідний підсумок (хоча поки що лише проміжний) багатолітнього розкрадання господарства в Івківцях і надання земель в оренду «наліво». Терплячим українським селянам, як мовиться, допекло!
Дослідне – без дослідів…
Йдеться про ДП Дослідне господарство «Івківці» Інституту захисту рослин Національної академії аграрних наук (НААН). Дослідним воно було колись, ще у радянські часи. Нині ж на його землях ніякі не досліди, а товарне виробництво.
Та заковика не в банальному нецільовому використанні земель. Річ у тім, що з дарів ланів усі повинні отримувати своє: бюджети – податки, землероби – зарплатню, власники землі – орендну плату. По всіх цих пунктах і в ДПДГ «Івківці», і загалом у НААН – ой, як кепсько!
Івківчани, зокрема й працівники колись дослідного господарства, опинилися біля вщент розбитого корита. В той час, коли такі ж селяни в інших селах і працюють у сільгосппідприємствах, і роками отримують орендну платню за землю.
В Івківцях – ані того, ні другого! Тож чим можна жити в Івківцях, окрім городів та убогої пенсії?
Щодо роботи, то деякі дані про ДПДГ назвав під час сходу Віктор Заболотний – депутат районної ради від цього округу, котрий є головою комісії з питань АПК, земельних відносин, екології та природних ресурсів Прилуцької районної ради.
В ДПДГ працює 22 особи на смішних зарплатах, деякі – менше мінімальної. Саме господарство має показники значно гірші, а деякі в рази (!) гірші, аніж у самій НААН загалом. Повідомив депутат і такий показник за 2014 рік: чистий прибуток 101 тисяча грн, що в перерахунку на площу земель складає «аж» 22 гривні з гектара! Селяни в залі сумно посміхнулися.
«Пивний кіоск у Прилуках більше заробить. Тут немає ніякої аграрної науки, нею і не пахне», – підсумував депутат райради.
…а селяни – без землі
Що ж до землі, то вона тут державна, чи то пак державної установи – НААН. На початку 2000-х років землі НААНу якимось дивним чином не потрапили під розпаювання. Тому, на відміну від таких же селян з сусідніх сіл і районів, власниками землі за роки незалежності івківчани так і не стали. А будь земля у селян – могли б громадою обирати орендаря.
«Якщо у вас немає грошей за оренду цієї землі, і у держави їх немає, а земля працює і дає прибуток, значить, немов за законами фізики, хтось ті мільйони за оренду має», – сказав про це присутній на сході голова районної ради Василь Малик.
«Це землі так званої академії аграрних наук, яких по всій Україні було близько мільйона гектарів, а зараз залишилося вже менше 500 тисяч. Вони її здають в оренду – «зшибають» по 2 тисячі гривень з кожного гектара за рік. Це не на фундаментальну науку, а таким «академікам» у кишені. Таких сіл, як Івківці, понад двісті по Україні. Землі вони не мають, їх просто закріпачили», – так прокоментував народний депутат Олег Дмитренко діяльність НААН від Івківців до держави в цілому.
Село Івківці – на території округу, де він був обраний народним депутатом. Він займається цією проблемою близько півтора роки.
«Наша НААН – найбільший латифундист у світі, у них найбільше земель. Водночас у цій галузі в світовому масштабі НААН – ніхто. А у світового лідера галузі компанії «Піонер» – всього лише 15 тисяч гектарів на вирощування батьківських форм. Займатися насінництвом дуже вигідно, а у нас академія аграрних наук – дотаційна. Торік їм дали 650 мільйонів, цього року, під тиском обурення, тільки 350», – додав народний обранець.

   23-03-2016, 09:34   Просмотров:     Комментариев:  0

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Каталог ссылок
Каталог ссылок
Предупреждение! Информация, расположенная на данном сервере, предназначена исключительно для частного использования в образовательных целях и не может быть загружена/перенесена на другой компьютер. Ни владелец сайта, ни хостинг-провайдер, ни любые другие физические или юридические лица не могут нести никакой отвественности за любое использование материалов данного сайта. Входя на сайт, Вы, как пользователь, тем самым подтверждаете полное и безоговорочное согласие со всеми условиями использования. Авторы проекта относятся особо негативно к нелегальному использованию информации, полученной на сайте.