Веб студия Паутинка Черниговский информационно развлекательный портал

РАЗДЕЛЫ


ПАРТНЕРЫиграть онлайн бесплатно


Украинская Сеть обмена трафиком

АВТОРИЗАЦИЯ

Имя пользователя:

Пароль:


Курс доллара Курс евро Курс рубля


Баннер

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«    Февраль 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728 

Популярные теги

Требуется для просмотраFlash Player 9 или выше.

  Категория: Основные новости Чернигова   Автор: Joker   
Хто відремонтує після вибуху будинок на Горького, 54 ?Будинок по вулиці Горького, 54, в якому кілька днів тому вибухнув газ, виявився не простим. Він – кооперативний. Тому з ремонтом будуть проблеми.
За чиї гроші відновлюватимуть зруйновані квартири? Міська рада давно принципово не виділяє кошти з міського бюджету на потреби кооперативних будинків, об’єднаних в ОЖБК (об’єднання житлово-будівельних кооперативів). Очевидно, що грошових накопичень на рахунку ОЖБК немає, у людей – так само.
Чим кооперативне житло відрізняється від звичайного, яке чернігівці отримали понад 20 років тому під час приватизації? Більшість людей у радянський час роками і десятиліттями чекала квартири від держави або підприємств. А були такі, що об’єднувалися в житлово-будівельний кооператив (ЖБК) і будували будинок за власні кошти.
Тим самим вони допомагали державі в розв’язанні житлового питання. Таких будинків у Чернігові 125. Власників кооперативних квартир – у межах 12 тисяч. У цих будинках – орієнтовно, якщо брати сім’ю з чотирьох осіб – проживає в межах 50 тисяч чернігівців.

У радянський час недержавний кооперативний ЖЕК вважався найкращим серед інших, бо члени ЖБК турбувалися про своє майно і контролювати діяльність створеного своїми коштами ЖЕКу (для цього здійснювалися відповідні щомісячні відрахування). В 1991 році – як видно з архівних документів і свідчень уповноважених будинків – відбулася сумнівна реорганізація кооперативного ЖЕКу.
Хтось навіщось добився скасування міською радою цього обслуговуючого підприємства без згоди на те його засновників (членів ЖБК). Замість ЖЕКу було утворено ОЖБК – фактично громадську організацію: рішення приймають загальні збори, існує рада, керуючого не призначають, а обирають.
Як свідчать документи, ОЖБК непідконтрольне управлінню житлово-комунального господарства міської ради, відтак останнє не має на нього ніякого впливу. Фінансовій інспекції ОЖБК теж непідконтрольне. Що відбувається з кооперативним житлом і коштами його власників – проблеми лише власників.
Чому, в порушення чинного законодавства України, ОЖБК самочинно відмовилося збирати на спеціальному рахунку кошти на капітальний ремонт будинків? Відповіді немає. А всі комунальні ЖЕКи навпаки акумулюють гроші квартировласників на капремонт будинку.
Навіщо керівництво ОЖБК самовільно закрило розрахункові рахунки 125 кооперативних будинків і змусили всіх платити на один спільний рахунок? Не відомо. А якби власники квартир на Горького, 54 сплачували за обслуговування свого будинку і прибудинкової території на рахунок свого ЖБК (будинку), а не в «загальний котел» – питання коштів на ремонт не виникло б.
Через те, що жителі 125 будинків не контролюють рух своїх грошей, маємо абсурдну ситуацію: мешканці справно платять, але будинки мають заборгованості у понад 100 тисяч гривень.
За інформацією компетентних джерел, рахунок ОЖБК порожній, схоже, давно, а керівництво виплачує великі штрафи за рішеннями судів. На зарплати собі й працівникам беруться кредити під значні відсотки. Проте ця обставина не завадила керманичам у 2015 році збільшити фонд заробітної плати з 24 тисяч гривень на місяць до 32 тисяч.

Останнім часом, коли заговорили про реформу ЖКГ (з 1 липня кожен будинок повинен отримати від ЖЕКів технічну документацію і знятися з балансу), відкрилися нові обставини. Документів про те, кооперативні будинки стоять на балансі в ОЖБК, немає. Технічна документація також невідомо де. То за яким законом ОЖБК збирає кошти за обслуговування, якщо відсутні ще й договори з будинками (ЖБК) та з переважною більшістю квартировласників?
Протягом багатьох років мешканці кооперативного житла намагаються розібратися в юридичних і бухгалтерсько-економічних хитросплетіннях ОЖБК.

Крім іншого, його керівництво кілька років тому оформило приміщення кооперативного ЖЕКу, майстерні, гаражі з усім майном… як приватну власність. Не суспільну сумісну, як вимагає закон, а саме приватну. Виходить, що у майна, надбаного 12-ма тисячами співвласників, з’явився один власник? І хто ж він такий?
Над цим питанням ламають голови правоохоронці. Розслідується кілька кримінальних проваджень за статтями про підроблення документів. Ініціативна група збирає свіжу інформацію з метою звернутися до міської влади з вимогою вивести на чисту воду керівників названої структури, яку влучно називають «Роги і копита».

   25-01-2016, 09:19   Просмотров:     Комментариев:  0

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Каталог ссылок
Каталог ссылок
Предупреждение! Информация, расположенная на данном сервере, предназначена исключительно для частного использования в образовательных целях и не может быть загружена/перенесена на другой компьютер. Ни владелец сайта, ни хостинг-провайдер, ни любые другие физические или юридические лица не могут нести никакой отвественности за любое использование материалов данного сайта. Входя на сайт, Вы, как пользователь, тем самым подтверждаете полное и безоговорочное согласие со всеми условиями использования. Авторы проекта относятся особо негативно к нелегальному использованию информации, полученной на сайте.