Веб студия Паутинка Черниговский информационно развлекательный портал

РАЗДЕЛЫ


ПАРТНЕРЫиграть онлайн бесплатно


Украинская Сеть обмена трафиком

АВТОРИЗАЦИЯ

Имя пользователя:

Пароль:


Курс доллара Курс евро Курс рубля


Баннер

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«    Февраль 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728 

Популярные теги

Требуется для просмотраFlash Player 9 или выше.

  Категория: Основные новости Чернигова   Автор: Joker   
У протитуберкульозних закладах Чернігівщини назріла реформаНедостатнє фінансування та недосконалість структури лікувальних закладів, що борються з епідемією туберкульозу, стали головними темами прес-конференції, що відбулась 20 січня у Чернігівському обласному протитуберкульозному диспансері.
Протитуберкульозний диспансер був збудований у 1968 році, а введений у дію в 1983. За ці роки епідемія туберкульозу за цей час значно змінила своє обличчя.
Якщо до 2001 року виділяли дві форми туберкульозу, то на сьогодні їх виділяють вже сім. Відповідно, будівлі обласного протитуберкульозного диспансеру пристосовані для пацієнтів лише з двома формами.
Лікувати хворих заражених різними формами туберкульозу неможна. Це може призвести до перехресного зараження.
"Якщо є сім форм, то це потрібно сім входів, сім сходів. Наш заклад цього не дозволяє." – говорить головний лікар Чернігівського обласного протитуберкульозного диспансеру Микола Дейкун.
Тому медики, на базі Чернігівського диспансеру, планують створити територіально-медичне об'єднання соціально-небезпечних захворювань. У найближчій перспективі до об'єднання мають долучити протитуберкульозні заклади Ніжина, Бахмача, Прилук та СНІД-центр. Далі, заклади що займаються проблемами шкірно-венерологічних хвороб.
Питання це назріло давно, і обговорюється з 2009 року, але зволікати з реформою далі стає небезпечно.
"Всі бояться лише людей консервативно налаштованих, і особливо пенсіонерів, які не хочуть нічого міняти. І чим більше є пацієнтів, тим більше буде служба жити. А ми пропонуємо модель, в якій зменшиться кількість людей хворих на туберкульоз." – зазначив Микола Дейкун.
В Бахмачі планується створення хоспісного відділення, в Прилуках відділення для однієї з форм туберкульозу, в Чернігові будуть займатись інтенсивним лікуванням. Також частина роботи перейде районним фтизіатрам, які лікуватимуть хворих амбулаторно.
"В Естонії, на 1,4 млн. населення, захворюваність в них у два рази менша, у них 25 ліжок(для стаціонарного лікування – авт.) на всю країну. Термін перебування хворого 5-6 днів. У нас, ми говоримо про 5-6 місяців, 10 місяців, 2 роки…", - ділиться досвідом Микола Дейкун.
Реформування не потребує додаткових коштів, а навпаки оптимізує фінансові витрати закладів, які, як відомо є на низькому рівні.
У цьому році закінчується дія "Програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2012-2016 роки", і постає питання прийняття нової.
Хоча ліками Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер і забезпечений у повній мірі, в аварійному стані знаходиться ряд приміщень, на ремонт яких необхідні значні кошти. У деяких з них людям працювати просто небезпечно.
Наразі, ситуація з туберкульозом на Чернігівщині загрозлива і залишається на епідеміологічному рівні. У 2015 році в області туберкульоз діагностували у 677 чоловік. Захворюваність на туберкульоз у дітей збільшилась майже вдвічі.
Матеріал підготовлений за фінансової підтримки Програмної ініціативи "Громадське здоров'я» Міжнародного фонду "Відродження" в рамках проекту "Місцеві бюджети під контролем громадських і пацієнтських організацій".

   22-01-2016, 09:47   Просмотров:     Комментариев:  0

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Каталог ссылок
Каталог ссылок
Предупреждение! Информация, расположенная на данном сервере, предназначена исключительно для частного использования в образовательных целях и не может быть загружена/перенесена на другой компьютер. Ни владелец сайта, ни хостинг-провайдер, ни любые другие физические или юридические лица не могут нести никакой отвественности за любое использование материалов данного сайта. Входя на сайт, Вы, как пользователь, тем самым подтверждаете полное и безоговорочное согласие со всеми условиями использования. Авторы проекта относятся особо негативно к нелегальному использованию информации, полученной на сайте.