Веб студия Паутинка Черниговский информационно развлекательный портал

РАЗДЕЛЫиграть онлайн бесплатно


Украинская Сеть обмена трафиком

АВТОРИЗАЦИЯ

Имя пользователя:

Пароль:


Курс доллара Курс евро Курс рубля


Баннер

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«    Январь 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Популярные теги

Требуется для просмотраFlash Player 9 или выше.

  Категория: Основные новости Чернигова   Автор: Joker   
У Чернігові презентували бестселер"Криваві землі: Європа між Гітлером і Сталіним"11 листопада у великій читальній залі Чернігівської обласної наукової бібліотеки імені В. Короленка відбулася презентація світового бестселера професора Єльського університету (США) Тімоті Снайдера "Криваві землі: Європа між Гітлером і Сталіним" за участю київських та чернігівських науковців.
«Нинішня презентація є частиною просвітницького проекту в Україні, який спільно з автором книги та видавництвом «Дуліби» реалізовують Міністерство освіти і науки України, Міністерство оборони України та Посольство Сполучених штатів Америки в Україні», - поінформувала присутніх директор видавництва Марина Гримич.
За її словами, автор книги - Тімоті Снайдер – американський історик, дослідник європейської історії 20 століття, доктор історії Єльського університету з 2001 року та співробітник Інституту наук про людину у Відні. «Він є великим прихильником України, експертом з гострих питань її історії», - додала М. Гримич.
В активі історика – кілька наукових монографій та статей про українську історію 16-20 століть, найбільш відомі з яких: «Реконструкція націй: Польща, Україна, Литва і Білорусь, 1569-1999» (2003), «Замальовки таємної війни …» (2005), "Криваві землі: Європа між Гітлером і Сталіним" (2010).
Остання швидко стала світовим бестселером. Вона перекладена 26 мовами світу і цьогоріч вперше з’явилася у російськомовному перекладі, який і презентували у Чернігові. Українською мовою книжка побачила світ ще у 2011 році.
На її назву автора надихнули рядки з вірша Анни Ахматової «Не бувати тобі серед живих», написаного після арешту її чоловіка Миколи Гумільова 1921 року, а власне текст виношувався упродовж 15 років. Кривавими землями Снайдер називає територію, де в період Другої світової війни перетнулася німецька і радянська влади: Польща, Україна, Білорусь, Балтійські держави, захід Росії. Саме тут було навмисно знищено 14 мільйонів людей, коли Гітлер і Сталін перебували при владі. «Заради здорового глузду, історичної ясності, заради пошани до всіх цих загиблих – ми мусимо звернути на них увагу і пам’ятати про них.
Ми маємо спробувати осягнути, що втратила наша цивілізація разом з цими 14 мільйонами життів. Інакше ми, історики, програємо як гуманісти», - зазначив автор на одній з презентацій.
Його позиція така: щоб зрозуміти причини і наслідки Другої світової війни, її потрібно розглядати як спільноєвропейський трагічний період 20 століття, а не з точки зору кожної окремої національної історії: історії поляків, росіян, євреїв чи українців. На думку Снайдера, лише так кожна нація зможе знайти відповіді на питання, чому серед них були жертви, колаборанти і ті, хто просто спостерігав осторонь.
Директор бібліотеки Інна Аліференко, керівник громадської організації «Сіверський інститут регіональних досліджень» Сергій Лепявко та інші промовці у своїх виступах підкреслили: найбільша цінність книги у «залюдненні» автором історії. На відміну від багатьох інших істориків, Снайдер відштовхується від людських доль і вмонтовує в історію цікаві факти та історії людей. «Він – один з найкращих істориків, яких я читав за все життя», - зізнався С. Лепявко.
В рамках проекту Міністерство освіти і науки України передасть навчальним закладам в різних регіонах країни близько 2 000 безкоштовних примірників книги «Криваві землі: між Гітлером і Сталіним».
Міністерство оборони, своєю чергою, планує поширити книги у військових навчальних закладах України, бібліотеках військових частин та госпіталях. Електронна версія книги також розміщена у вільному доступі на порталі timothysnyderbloodlands.com.
Суть проекту полягає в тому, щоб через книгу «Криваві землі: між Гітлером і Сталіним» поширювати знання про трагічні моменти спільної європейської історії 20 століття (а саме – Другу світову війну) на всіх теренах України, зокрема серед російськомовного населення.

   12-11-2015, 10:11   Просмотров:     Комментариев:  0

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Каталог ссылок
Каталог ссылок
Предупреждение! Информация, расположенная на данном сервере, предназначена исключительно для частного использования в образовательных целях и не может быть загружена/перенесена на другой компьютер. Ни владелец сайта, ни хостинг-провайдер, ни любые другие физические или юридические лица не могут нести никакой отвественности за любое использование материалов данного сайта. Входя на сайт, Вы, как пользователь, тем самым подтверждаете полное и безоговорочное согласие со всеми условиями использования. Авторы проекта относятся особо негативно к нелегальному использованию информации, полученной на сайте.