Веб студия Паутинка Черниговский информационно развлекательный портал

РАЗДЕЛЫиграть онлайн бесплатно


Украинская Сеть обмена трафиком

АВТОРИЗАЦИЯ

Имя пользователя:

Пароль:


Курс доллара Курс евро Курс рубля


Баннер

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«    Январь 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Популярные теги

Требуется для просмотраFlash Player 9 или выше.

  Категория: Новости культуры Чернигова   Автор: Administrator   
22 квітня в Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського в рамках “Музейних зустрічей” відбулася презентація розвідки старшого наукового співробітника Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка Олександра Бондара “Чернігівська фортеця наприкінці XIV – XVIII ст.” Автором були ретельно опрацьовані відомі нині плани Чернігова, описи міста та матеріали археологічних досліджень та на їхній основі відтворені у графічному вигляді оборонні споруди чернігівської фортеці у різні періоди її існування.

Упродовж XVIII ст. неодноразово намагалися розширити фортецю та її замок відповідно до вимог часу та новацій тогочасної фортифікаційної науки. Створювалися нові бастіони, а внутрішнє планування вулиць в середині зазнавало змін. Проте, як зазначив автор, на щастя всім планам не вдалося втілитися у життя, інакше, похована під могутнім культурним шаром історія давньоруського Чернігова, була б взагалі стерта.

О. Бондар представив, накладені на сучасну мапу міста, контури фортечних укріплень та показав місцезнаходження багатьох, відомих за описами споруд. Серед них церковна, цивільна та воєнна забудова чернігівського дитинця. Після пожежі 1750 р. чимало з них не відтворювалися, а з ліквідацією фортеці та введенням в дію регулярного плану Чернігова, вигляд нашого міста змінився докорінно.

Ця розвідка у майбутньому стане основою книги про чернігівську фортецю, на вихід якої очікують не тільки учасники читань – співробітники Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського, викладачі, студенти-історики та краєзнавці, а й всі, хто цікавиться історією Чернігова.

Якою була Чернігівська фортеця
Якою була Чернігівська фортеця
Якою була Чернігівська фортеця

   23-04-2014, 12:25   Просмотров:     Комментариев:  0

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Каталог ссылок
Каталог ссылок
Предупреждение! Информация, расположенная на данном сервере, предназначена исключительно для частного использования в образовательных целях и не может быть загружена/перенесена на другой компьютер. Ни владелец сайта, ни хостинг-провайдер, ни любые другие физические или юридические лица не могут нести никакой отвественности за любое использование материалов данного сайта. Входя на сайт, Вы, как пользователь, тем самым подтверждаете полное и безоговорочное согласие со всеми условиями использования. Авторы проекта относятся особо негативно к нелегальному использованию информации, полученной на сайте.