Веб студия Паутинка Черниговский информационно развлекательный портал

РАЗДЕЛЫ


ПАРТНЕРЫиграть онлайн бесплатно


Украинская Сеть обмена трафиком

АВТОРИЗАЦИЯ

Имя пользователя:

Пароль:


Курс доллара Курс евро Курс рубля


Баннер

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«    Февраль 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728 

Популярные теги

Требуется для просмотраFlash Player 9 или выше.

  Категория: Новости культуры Чернигова   Автор: vadimklose   
Як Бендерівку перейменували У Поліссі більшість мешканців, а їх — 287, народилися в різний час у... Бендерівці.

Так, досить незвично для чернігівського регіону, називався населений пункт.

Про це мені оповів колишній агроном Ростислав Рудя, який, вказуючи свій вік, уточнив, загадково посміхаючись:

— Я народився в селі Бендерівка 1948 року...

Мешканці-старожили Полісся розповіли різні версії походження назви села.

Олександра Олександрівна Макаренко:

— Це був мирний час, іще до революції. Як розказувала мені бабуся, їхала нашим краєм цариця Катерина й загубила тут гаманець. Ось і стали прозивати це місце Гаманівка...

— То село ще й так називалося?

— Еге ж.

— А коли ж назвали Бендерівкою?

— Баба казала, що скоро після Катерини назвали по-новому.

Зазначу відразу, що після проїзду 1787 року Катерини ІІ Чернігівщиною (маршрут її подорожі — Новгород-Сіверський, Блистова, Вишеньки, Мена, Березна, Чернігів, Куликівка, Дрімайлівка, Ніжин, Володькова Дівиця, Носівка, Козари, Козелець, Семиполки, Бровари) з’явилися сотні легенд про те, як вона давала назви населеним пунктам. Більшість із них, як і Гаманівку, царський кортеж оминув. Проте... ця подія, до якої так ретельно готувалися — будували мости, підсипали дороги — вплинула на подальші тлумачення назв багатьох сіл.

Секретар сільської ради Людмила Ревенко розповіла правдоподібнішу версію, почуту від своїх рідних:

— Тут були колись Волинські хутори. Мені казали, що пани з Волинки відсилали сюди своїх неслухняних синів. Отут вони й почали самостійно господарювати.

Кілька місцевих чоловіків наполягали на іншому:

— Сюди виселили з Волинки розбишак, бандитів. Ото через те так назвали село.

Зрештою, кутківські експерти, що сиділи на лавочці, відіслали по певніші свідчення до найстарішого мешканця Полісся — Петра Петровича Макаренка. Йому вже 96 років. І він з радістю оповів те, що добре знав:

— Чув я колись, що ніби до революції один воєнний офіцер служив у Бендерівському полку. От він, мабуть, у честь Бендер і назвав свій хутір.

Інтригуюча назва змусила мене переглянути «Списки населених місць російської імперії за 1859 р.», де й справді не було Бендерівки та Гаманівки, а перелічені чотири Волинські хутори (на одному проживало 15 осіб, на другому — 21, на третьому — 2 і на четвертому — 13). А ось за статистичними даними 1901 року вже на їхньому місці були два окремих села. У Гаманівці проживав 91 чоловік і 102 жінки, у Бендерівці — 229 чоловіків та 239 жінок! Зрештою, останнє село поглинуло перше. Та й йому не довелося довго вікувати. Бандерівській рух на Західній Україні позначився й на Чернігівщині. Якомусь запопадливому партфункціонеру спало на думку, що люди можуть подумати, буцімто придеснянське село названо в честь Степана Бандери та його побратимів. У середині 1950-х Бендерівку перейменували на Федорівку. Остання назва протрималася 2—3 роки. І з 1960-х Бендерівка стала Поліссям.

Невеличке село, як і його старожили, доживає свого віку. У красиву двоповерхову школу приходить на навчання з двох сіл усього-на-всього 20 дітей...

Источник:  http://svoboda.fm/

   12-11-2012, 10:42   Просмотров:     Комментариев:  0

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Каталог ссылок
Каталог ссылок
Предупреждение! Информация, расположенная на данном сервере, предназначена исключительно для частного использования в образовательных целях и не может быть загружена/перенесена на другой компьютер. Ни владелец сайта, ни хостинг-провайдер, ни любые другие физические или юридические лица не могут нести никакой отвественности за любое использование материалов данного сайта. Входя на сайт, Вы, как пользователь, тем самым подтверждаете полное и безоговорочное согласие со всеми условиями использования. Авторы проекта относятся особо негативно к нелегальному использованию информации, полученной на сайте.